اعتبار ویزای کانادا چقدر است؟

اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود ، توسط افسران اداره مهاجرت این کشور کنترل می شود و همچنین تعیین اعتبار ویزای کشور کانادا و یک یا چند بار ورود بودن آن، بر عهده سفارت آن کشور است.تمامی متقاضیانی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند، باید ویزای مورد نیاز برای ورود به این کشور […]

اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود ، توسط افسران اداره مهاجرت این کشور کنترل می شود و همچنین تعیین اعتبار ویزای کشور کانادا و یک یا چند بار ورود بودن آن، بر عهده سفارت آن کشور است.
تمامی متقاضیانی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند، باید ویزای مورد نیاز برای ورود به این کشور را دریافت کنند. این ویزا می تواند شامل انواع مختلفی از ویزاها از جمله : ویزای توریستی کانادا، ویزای کار در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا باشد.
به این گونه ویزا برای ورود به کشور کانادا ویزای موقت یا TRV (Temporary Resident Visa) می گویند که برای درخواست کنندگان ویزای توریستی صادر می شود.
ویزای توریستی کشور کانادا به دو صورت وجود دارد. که بر اساس قانون این کشور و حداکثر زمان اقامت برای هر یک از متقاضیان به صورت ۶ ماهه صادر می شود :
Single entry 
Multiple entry 

ویزای Multiple یا چند بار ورود : ویزای مولتی کانادا به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد و دارنده ی آن می تواند به طور نامحدود تا ده سال در خاک این کشور تردد داشته باشد. اعتبار این ویزا بستگی به مدت اعتبار پاسپورت دارد. درنتیجه این نوع ویزا به دلیل اعتبار ۵ ساله ی پاسپورت های ایرانی تنها ۵ سال معتبر است. 
ویزای مولتی کانادا برای مسافران این امکان را فراهم می آورد که چند بار به کشور کانادا وارد شوند. هر چند که هر بار بیش از ۶ ماه نمی توانند در این کشور اقامت داشته باشند مگر آنکه درخواست تمدید کنند. اگر می خواهید در حالی که در کشور کانادا هستید درخواست تمدید ویزا کنید، این امکان تا هجده ماه (سه بار تمدید ویزا) وجود دارد.
مسلم است که برای تمدید مجدد ویزای توریستی باید تمام شرایط لازم قبل از درخواست ویزای کانادا را  برخوردار باشید. شرایطی مانند منابع مالی مناسب، مدت زمان و محل اقامت و …

ویزایSingle  یا تک ورودی : اعتبار این نوع ویزای کانادا  نیز ۶ ماه است و به مسافر این امکان را می دهد که تنها ۶ ماه از سال را در کشور کانادا اقامت داشته باشد و بیشتر از زمان تعیین شده نمی تواند در کانادا بماند و پس از آن نیز اعتبار ویزا به پایان می رسد و بعد از این زمان دیگر حق ورود یا ماندن در خاک کانادا را ندارد.

اعتبار ویزای کانادا چقدر است؟
اعتبار ویزای کانادا چقدر است؟

نکات مهم درباره اعتبار انواع ویزای کانادا

ü      تاریخ انقضایی که در ویزا وجود دارد به معنای اعتبار اقامت در کانادا نیست، بلکه تاریخی است که پیش از آن باید به خاک کانادا وارد شوید.اگر تا پیش از این تاریخ این کار را نکنید، ویزای شما باطل خواهد شد.

ü      در زمان ورود به کشور کانادا، افسر مرز شرایط و مدارک شما را بررسی می‌کند.

ü      بر طبق این مدارک زمانی که می‌توانید در این کشور بمانید مشخص می‌شود.

ü      این زمان از هنگام وارد شدن به کانادا در نظر گرفته می‌شود. مهر نشدن گذرنامه شما توسط افسر به این معنا است که مدت شش ماه اجازه دارید در این کشور بمانید و در غیر این صورت تاریخ دقیق خروج شما را روی ویزا درج می شود.

ü      حتی داشتن برچسب ویزا هم تضمینی برای وارد شدن به کانادا نیست. افسر مرز شرایط و مدارک شما را هنگام ورود کنترل خواهد کرد و اگر نسبت به موردی تردید پیدا کند، پرسش‌های دیگری از شما خواهد پرسید. این موارد کمتر اتفاق می‌افتد، ولی در کل دور از انتظار هم نیست.

ü      اگر شما توانسته باشید اقامت دائم کشور کانادا را بگیرید، برای ورود و خروج به کشور، به ویزا نیاز نخواهید داشت و کارت اقامت دائم مدرکی معتبر برای شما محسوب می شود. ولی به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد خروج از این کشور را دارید، تاریخ انقضای کارت خود را کنترل کنید تا در زمان بازگشت اعتبار داشته باشد و دچار مشکل نشوید. اعتبار بیشتر کارت‌های اقامت پنج سال است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x